Відповідно до чинного законодавства «арешт майна» – це обмеження в праві власника відчужувати й розпоряджатися нерухомістю. У процедурі, пов’язаній з арештом майна, представники виконавчої служби можуть вчиняти такі дії:
Виконавець в індивідуальному порядку встановлює вид, обсяг, терміни дії обмежень. Доволі часто причина накладення таких обмежень виконавчою службою – це наявність заборгованості за кредитом, аліментами, за житлово-комунальні послуги.
Процедура зняття арешту з майна полягає в розробці індивідуальної стратегії, яка базуватиметься на детальному вивченні кредитної історії, а також інших документів.
Питання, пов’язане з арештом майна, особі без відповідної кваліфікації та досвіду буде вирішити вкрай складно. У такому випадку залучення юриста є найкращим способом запобігти негативним наслідкам – остаточній втраті майна.
Кінцева мета участі адвоката в таких ситуаціях – отримання документів, які підтвердять факт зняття арешту з майна:
Доволі часто буває так, що питання, пов’язане з арештом (машини, квартири чи іншої нерухомості), продовжує залишатися відкритим навіть після повного погашення боргу або інших фінансових зобов’язань. У такому випадку остаточно усунути проблему вдається тільки через суд, після звернення туди з відповідною заявою.
Якщо під арештом перебуває житло, варто звернути увагу на такі нюанси:
Кроки адвоката при знятті арешту з майна:
Зняття арешту з майна відбувається за однією з таких схем: