Насамперед варто зазначити, що проблеми з володінням / розпорядженням / користуванням виникають, якщо майно перебуває у спільній частковій власності (двох чи більше осіб із визначенням часток кожного з них у праві власності). Кожен з цих власників має право продати / віддати в заставу / передати у спадщину / подарувати належну йому частку на свій розсуд. Однак при здійсненні таких кроків слід дотримуватися певних правил.
Визначення порядку володіння, користування та/або розпорядження майном – складна процедура, тому для її здійснення потрібна, щонайменше, юридична консультація, і, можливо, подальша фахова правова підтримка. Фахівців з відповідним досвідом ви зможете знайти саме в нас – в адвокатському об’єднанні «Аксіома+».
Що передбачає юридична допомога для визначення порядку володіння та розпорядження майном?
Основні правові регламенти щодо здійснення права спільної часткової власності містяться в статті 358 Цивільного кодексу України. Учасники права спільної часткової власності, як і індивідуальні власники, наділяються правами володіння, користування та розпорядження майном. Але оскільки право кожного співвласника не обмежується якоюсь чітко визначеною частиною, а поширюється на все спільне майно, право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою.
Якщо йдеться про житлову нерухомість, то загальні правила визначення порядку користування нею такі:
Юридична допомога для визначення порядку володіння / розпорядження / користування майном передбачає 2 варіанти дій:
Другий варіант дій доводиться застосовувати, якщо йдеться про непримирене колишнє подружжя або спадкоємців, що ворогують між собою. Після отримання рішення в майбутньому співвласник зможе продати свою частку або інакше розпорядиться цим майном.