Кожен житель нашої країни знає, що право на особисту власність охороняється законодавством, і ніхто не може позбавити її без судового рішення. Але в житлових відносинах подібні права порушуються доволі часто. Саме тому суперечки, що виникли на цьому ґрунті, вимагають більш уважного врегулювання. Як показує практика, такі суперечки виникають найчастіше між родичами.
Ваш будинок – це те місце, де ви повинні відчувати себе в безпеці. Але коли виникають житлові суперечки, він може спричинити занепокоєння. Тому важливо спробувати вирішити житлові суперечки якнайшвидше.
Основними органами, що здійснюють вирішення житлових спорів, є суди загальної юрисдикції, якщо одна зі сторін учасників спору громадянин. Суди розглядають значну кількість позовних заяв про захист житлових прав та інтересів громадян, що охороняються законом, а також прав організацій.
Які бувають види житлових суперечок?
Житлові відносини є важливою частиною життя кожного з нас. А суперечки, пов’язані з ними, стають дедалі актуальнішими. Вони стосуються не лише переоформлення документів, а й визнання права власності, його припинення, перепланування житлового приміщення та багато іншого.
Найбільш популярні види житлових спорів:
Право на судовий захист житлових прав громадян передбачено Конституцією України, згідно з якою кожному гарантується судовий захист прав і свобод. Виходячи з цих конституційних положень, суди покликані забезпечувати належний захист прав і свобод людини і громадянина шляхом своєчасного і правильного розгляду справи.