Вирішення спорів, що виникають із договірних правовідносин

#

Господарська діяльність безумовно пов’язана з укладанням договорів та зовнішньоекономічних контрактів. Це можуть бути договори купівлі-продажу, постачання, перевезення, позики, оренди, підряду та інші.

Часто трапляються ситуації, коли суб’єкти господарювання не готові діяти чесно та прозоро і коли виникають різні спірні ситуації під час укладання договору.

Дії адвоката при вирішенні договірних спорів

Договір – це документ виключно індивідуального характеру. Доволі часто суб’єкти господарювання застосовують «шаблонний підхід» до укладання договору. Підприємці, бажаючи заощадити на послугах адвоката, застосовують зразок з інтернету. У такий договір вносять незначні зміни, проте в подальшому він стає джерелом багатьох проблем.

Досвідчений фахівець зможе проаналізувати договір та виявити в ньому недоліки. З часом постає питання виправлення цих недоліків, однак протилежна сторона не завжди зацікавлена в цьому та не готова йти на поступки.

В адвокатській практиці трапляються й більш складні питання. Ситуації, в яких необхідна допомога адвоката з вирішення спорів, що виникають з договірних правовідносин, можна розмежувати так:

  • розірвання договору за згодою сторін, в односторонньому позасудовому або судовому порядку;
  • визнання договору недійсним;
  • необхідність змін умови договору;
  • розбіжності, що виникають у процесі підготовки та укладання договору;
  • неналежне виконання однією зі сторін зобов’язань відповідно до договору.

Вирішення проблем, пов’язаних із договірними відносинами, починаються з аналізу та правового аудиту самого документа. Далі проводиться оцінка економічного та фінансового стану контрагента. Бувають випадки, коли звертатися до суду для стягнення заборгованості за договором недоцільно, оскільки навіть при позитивному рішенні суду контрагент буде не в змозі виконати свої зобов’язання. У такому разі слід визначити реальну перспективу отримання відповідної грошової суми від контрагента. Якщо така можливість є, то складність та тривалість процедури не є аргументом для відмови від досягнення мети.

Послуги наших адвокатів з договірних спорів

Найкращий варіант вирішення проблем, пов’язаних із договірними правовідносинами, це позасудовий варіант відповідно до статті 19 Господарського процесуального кодексу України. Юрист у договірному праві – це також ефективний перемовник та медіатор. Часто досягти консенсусу сторонам заважають емоції, а також недостатня правова обізнаність, тож у такому випадку залучення фахівця йде на користь справи.

Відповідно до статті 222 Господарського кодексу України, передбачені розробка та пред’явлення протилежній стороні претензії. Якщо через 30 днів, відповідно до встановлених законодавством строків, контрагент не відповів чи надіслав відмову виконати вимоги, претензія вважається незадоволеною.

Окрім того, деякі договори містять так зване третейське застереження. У такому випадку розгляд спору між сторонами проходить в третейському суді. Ця процедура має свої переваги та недоліки, однак наші фахівці готові представляти ваші інтереси в таких недержавних судових інстанціях.

На наше переконання, судовий розгляд в господарських справах є дієвим механізмом для вирішення спорів. Ми рекомендуємо вам відстоювати свої інтереси до кінця, не ігноруючи проблеми, які виникли в результаті договірних правовідносин.

Виникли питання?Залишіть свій номер і ми вам обов'язково зателефонуємо
Наша команда
Дякую!Ми зв’яжемось з Вами найближчим часом!
Дізнайтеся, що потрібно для перерахунку вашої військової пенсії
Отримайте точний розрахунок на скільки збільшиться ваша військова пенсія:
Отримайте точний розрахунок на скільки збільшиться ваша військова пенсія: