Для виконання рішень судів та деяких інших органів (посадовців), законодавством у примусовому порядку передбачена процедура виконавчого провадження.
Усі аспекти, пов’язані з відкриттям виконавчого провадження, а також права та обов’язки його учасників урегульовані Законом України «Про виконавче провадження».
Підставою для відкриття виконавчого провадження є один з таких виконавчих документів:
У випадку наявності одного із зазначених документів складають і подають заяву про відкриття виконавчого провадження. Якщо залучають адвоката, він контролює правильність складання такої заяви. Окрім того, правник допомагає визначитися, у яке саме відділення Державної виконавчої служби або до якого приватного виконавця направляти таку заяву.
Відповідно до частини 1 статті 20 Закону України «Про виконавче провадження» визначають, куди саме варто направити заяву:
Стягувач може обрати, де саме ініціювати виконавче провадження. У випадку залучення адвоката є змога вибрати більш прийнятний варіант у кожній конкретній ситуації. Консультація та правовий аналіз адвоката дозволять дізнатися, де саме боржник отримує прибуток (він найманий працівник чи має бізнес), а також де боржник володіє майном.
Строки відкриття виконавчого провадження
Окремо звертаємо вашу увагу на те, що серед переваг залучення адвоката на етапі відкриття виконавчого провадження – можливість не пропустити встановлені законодавством строки для вчинення тих чи інших процедур.
Окрім того, відповідно до вимог чинного законодавства, виконавчий документ може бути повернений стягувачу у випадку, якщо у боржника відсутнє майно або кошти, на які можна звернути стягнення.
У такому випадку Стягувач не позбавляється права ініціювати відкриття виконавчого провадження повторно (відповідно до статті 47 Закону України «Про виконавче провадження»).
Звертайтесь до нашого Адвокатського об’єднання – і наші фахівці кваліфіковано підтримають вас на всіх стадіях процесу, пов’язаного з відкриттям виконавчого провадження.