Відкриття виконавчого провадження

#

Для виконання рішень судів та деяких інших органів (посадовців), законодавством у примусовому порядку передбачена процедура виконавчого провадження.

Усі аспекти, пов’язані з відкриттям виконавчого провадження, а також права та обов’язки його учасників урегульовані Законом України «Про виконавче провадження».

Підставою для відкриття виконавчого провадження є один з таких виконавчих документів:

  1. Виконавчий лист (у позовному провадженні).
  2. Виконавчий напис нотаріуса.
  3. Судовий наказ (у наказному провадженні).
  4. Ухвала суду.
  5. Посвідчення комісії з трудових спорів.

У випадку наявності одного із зазначених документів складають і подають заяву про відкриття виконавчого провадження. Якщо залучають адвоката, він контролює правильність складання такої заяви. Окрім того, правник допомагає визначитися, у яке саме відділення Державної виконавчої служби або до якого приватного виконавця направляти таку заяву.

Відповідно до частини 1 статті 20 Закону України «Про виконавче провадження» визначають, куди саме варто направити заяву:

  • до місця проживання боржника;
  • до місця знаходження майна боржника;
  • до місця роботи боржника;
  • до місця фактичного перебування боржника.

Стягувач може обрати, де саме ініціювати виконавче провадження. У випадку залучення адвоката є змога вибрати більш прийнятний варіант у кожній конкретній ситуації. Консультація та правовий аналіз адвоката дозволять дізнатися, де саме боржник отримує прибуток (він найманий працівник чи має бізнес), а також де боржник володіє майном.

Строки відкриття виконавчого провадження

  • У загальному порядку строки на пред’явлення виконавчих документів до виконання (строки давності) складають три роки (статті 12 Закону України «Про виконавче провадження). Термін пред’явлення посвідчень комісій з трудових спорів – три місяці. Строк давності не переривається внаслідок часткового виконання боржником судового рішення.
  • Строки на пред’явлення виконавчих документів перериваються у випадку власне пред’явлення певного документа до виконання чи встановлення судом відстрочки / розстрочки виконання судового рішення.
  • Після надходження виконавчого документа та заяви виконавець зобов’язаний винести постанову про відкриття виконавчого провадження на наступний робочий день (статті 26 Закону України «Про виконавче провадження»).
  • Окремого строку на самостійне виконання рішення суду після винесення такої постанови законом не передбачено.
  • Одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження дані про боржника вносяться до Єдиного реєстру боржників.

Окремо звертаємо вашу увагу на те, що серед переваг залучення адвоката на етапі відкриття виконавчого провадження – можливість не пропустити встановлені законодавством строки для вчинення тих чи інших процедур.

Окрім того, відповідно до вимог чинного законодавства, виконавчий документ може бути повернений стягувачу у випадку, якщо у боржника відсутнє майно або кошти, на які можна звернути стягнення.

У такому випадку Стягувач не позбавляється права ініціювати відкриття виконавчого провадження повторно (відповідно до статті 47 Закону України «Про виконавче провадження»).

Звертайтесь до нашого Адвокатського об’єднання – і наші фахівці кваліфіковано підтримають вас на всіх стадіях процесу, пов’язаного з відкриттям виконавчого провадження.

Виникли питання?Залишіть свій номер і ми вам обов'язково зателефонуємо
Наша команда
Дякую!Ми зв’яжемось з Вами найближчим часом!
Дізнайтеся, що потрібно для перерахунку вашої військової пенсії
Отримайте точний розрахунок на скільки збільшиться ваша військова пенсія:
Отримайте точний розрахунок на скільки збільшиться ваша військова пенсія: