Спори, пов’язані з вселенням та виселенням з житлового приміщення

#

Усім відомо, що право власності – це беззаперечна підстава для вселення у квартиру або будинок. Однак на практиці під час реалізації цього права виникають певні перешкоди. Іноді в’їхати в куплене або отримане у спадщину житло не вдається, бо його займає інша особа або особи (чи то колишні власники, чи інші спадкоємці).

Досить часто конфлікт з приводу вселення виникає в тому випадку, коли жиле приміщення належить кільком співвласникам на правах спільної сумісної власності (наприклад, кільком спадкоємцям або колишньому подружжю після розлучення).

Команда фахівців АО «Аксіома+» готова допомогти тим особам, яким потрібна юридична допомога з питань, пов’язаних з вселенням в жиле приміщення. Нам регулярно доводиться брати участь у вирішенні таких спорів, тож це дало змогу накопичити необхідну кількість варіантів вирішення тієї чи іншої проблеми.

Для початку необхідно розуміти, що ж дає підстави законного проживання в жилому приміщенні. Такими підставами є: право власності самої особи (як на все житло, так і на його частину); право власності члена сім’ї на частину житла, включно – колишнього члена сім’ї (колишнього чоловіка чи дружини). Згода для вселення від інших осіб, які проживають у приміщенні, не потрібна.

Відповідно до цього, формулювання позовних вимог можуть бути такими:

  • про вселення в жиле приміщення;
  • про усунення перешкод у користуванні жилим приміщенням.

Іноді додатково розглядають питання визначення порядку користування приміщенням. Позовну заяву слід подавати за місцем знаходження об’єкта нерухомості. Всі обставини та факти, про які йдеться в позові, необхідно підтвердити доказами. Коректність оформлення позову – вагомий чинник в отриманні бажаного рішення суду, тому це завдання краще довірити досвідченому адвокату.

Виселення з жилого приміщення: що варто знати

Під час спілкування з клієнтом адвокат з’ясовує можливість виселення на законних засадах без надання іншого житла. Йдеться про такі обставини:

  • особа зайняла житло самовільно;
  • особа втратила право на користування житлом;
  • члени сім’ї власника унеможливлюють проживання для інших осіб, руйнують/ псують / використовують не за призначенням приміщення;
  • у співробітника припинилися трудові відносини з роботодавцем, який надав житлове приміщення;
  • особа не проживає в жилому приміщенні вже більше 6 місяців.

Якщо прийняте рішення використовувати будь-яке із зазначених вище обґрунтувань, юридична допомога адвоката при виселенні з квартири передбачає збір та оформлення доказів. У ряді випадків для виселення використовують процедуру визначення особи такою, що втратила право на користування житлом / зняття цього суб’єкта з реєстрації. З відповідними вимогами подається позов до суду.

За сприяння досвідченого адвоката, вселення та виселення з квартири – цілком реальні для вирішення завдання, тому чекаємо вас у нас на консультації!

Виникли питання?Залишіть свій номер і ми вам обов'язково зателефонуємо
Наша команда
Дякую!Ми зв’яжемось з Вами найближчим часом!
Дізнайтеся, що потрібно для перерахунку вашої військової пенсії
Отримайте точний розрахунок на скільки збільшиться ваша військова пенсія:
Отримайте точний розрахунок на скільки збільшиться ваша військова пенсія: