Розірвання шлюбу

#

Відповідно до Сімейного кодексу України розірвати шлюб можливо за двосторонньою згодою подружжя або за ініціативою тільки чоловіка чи жінки.

У випадку обопільної згоди шлюб можна розірвати за спрощеною процедурою в органах РАЦС. Якщо розлучення відбувається за ініціативи тільки жінки або чоловіка (не залежно від того, чи є діти та спільно нажите майно), то в такому випадку розірвання шлюбу відбувається в судовому порядку.

У суді між подружжям розподіляється спільно нажите майно, вирішується, з ким залишаться діти, визначається розмір аліментів, встановлюється порядок відвідування дітей та розв’язуються інші суперечливі питання. Враховуючи всі особливості законодавства України та судову практику, бажано, щоб судові засідання проходили за участю адвоката. Оскільки саме адвокат, маючи відповідні знання та досвід, допоможе досягти того результату, який потрібен клієнту.

Під час шлюборозлучного процесу адвокати відстоюють законні права та інтереси свого клієнта. Насамперед це стосується справедливого розподілу спільно нажитого майна. Якщо в розлучному процесі бере участь третя сторона – діти, то потрібно:

  1. Захистити майнові інтереси дітей, а саме виділити частину нерухомого майна, яке було спільно нажите подружжям за час перебування в шлюбі.
  2. Визначити, де будуть проживати і на утриманні кого із подружжя будуть неповнолітні діти. При досягненні 14-річного віку дитина сама визначає, з ким залишиться жити після розлучення. Якщо діти не досягли вказаного віку, то місце проживання неповнолітніх визначає суд.
  3. Визначити суму аліментів, яку буде виплачувати чоловік / дружина на утримання неповнолітніх дітей.
  4. Визначити час і порядок зустрічей з дітьми одного з батьків, з яким вони не проживають. Це важливий момент у розлучному процесі, з яким зіштовхуються безліч сімей. Щоб у майбутньому не було маніпуляцій з боку одного з подружжя або непорозумінь через непередбачувані обставини, питання про порядок зустрічей з дітьми одного з батьків варто порушувати відразу, під час розгляду судом позову про розірвання шлюбу.

Розірвання шлюбу в суді – це цивільний процес, тому, на відміну від кримінального процесу, у ньому немає безкоштовних адвокатів, що надаються державою. Це означає, що ви або захищаєте свої права особисто, або звертаєтесь по допомогу до кваліфікованого спеціаліста – адвоката.

Щоб виграти справу в суді, кожну вашу позицію потрібно підтверджувати документально, а на питання з протилежного боку чи від судді відповідати з правовим обґрунтуванням, що базується на чинному законодавстві України. Тобто це клопіткий процес, який вимагає правової обізнаності й не обмежується поданням однієї позовної заяви. Допомогти в цьому вам може адвокат. Він не тільки представлятиме ваші інтереси в суді, а й підготує необхідний пакет документів, проконсультує вас і дасть відповіді на усі важливі для вас питання.

Як відбувається розлучення через суд?

Суд у справі про розірвання шлюбу відбувається в декілька етапів: консультації, збір пакету документів, складання позовної заяви з додатками до неї, безпосередньо подання позовної заяви до суду та сам судовий процес (який може мати кілька судових засідань), набуття рішенням законної сили.

Якщо ви вирішили не користуватися послугами адвоката й бажаєте самостійно захищати свої права в судовому порядку, то варто знати, що інколи самостійно складені заяви суд повертає навіть без відкриття провадження у справі – з формальних підстав та у зв’язку з невідповідністю заяв вимогам процесуального законодавства. Тобто потрібно правильно скласти позовну заяву й долучити всі необхідні додатки до неї, а потім у судовому порядку надавати докази своєї правоти й спростовувати всі докази протилежної сторони. Робити все це самостійно чи залучати до участі у справі кваліфікованого спеціаліста – вирішувати вам.

Виникли питання?Залишіть свій номер і ми вам обов'язково зателефонуємо
Наша команда
Дякую!Ми зв’яжемось з Вами найближчим часом!
Дізнайтеся, що потрібно для перерахунку вашої військової пенсії
Отримайте точний розрахунок на скільки збільшиться ваша військова пенсія:
Отримайте точний розрахунок на скільки збільшиться ваша військова пенсія: