Реєстрація торгових марок

#

Відносини, які виникають у зв’язку з набуттям і здійсненням права власності на торговельні марки, в Україні регулюються Законом України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг».

Торговельна марка – позначення, яке вирізняє товари та послуги одних осіб серед таких самих або споріднених з ними товарів і послуг інших осіб.

Право власності на торговельну марку засвідчується свідоцтвом. Свідоцтво України на торговельну марку є офіційним охоронним документом, який видає Укрпатент.

Які позначення не можуть одержати правову охорону?

Не можуть одержати правову охорону позначення, які зображують або імітують:

  • державні герби, прапори та інші державні символи (емблеми);
  • офіційні повні або скорочені назви держав чи міжнародні літерні коди держав;
  • емблеми, скорочені або повні найменування міжнародних міжурядових організацій;
  • офіційні контрольні, гарантійні та пробірні клейма, печатки;
  • нагороди та інші відзнаки.

Такі позначення можуть бути включені до торговельної марки як елементи, що не охороняються, якщо на це є згода відповідного компетентного органу або їхніх власників.

Процедура реєстрації торгової марки

Умовно можна виділити такі етапи реєстрації торгової марки:

1. Визначення класу, для якого ви бажаєте зареєструвати торговельну марку.

Для початку необхідно визначитися, для яких товарів та/або послуг ви будете використовувати ТМ. Якщо у вас виникли з цим труднощі, фахівці нашої компанії допоможуть обрати відповідні класи.

2. Проведення попереднього пошуку.

Після прийняття рішення про реєстрацію ТМ доцільно здійснити попередній пошук. Така процедура необов’язкова, однак лише з її допомогою ви можете переконатися, що схожа або тотожна торговельна марка не була раніше зареєстрована та заявка на таку реєстрацію в Україні не подана. Пошук проводиться для того класу товарів і/або послуг, у якому планується реєстрація ТМ.

Спеціалісти АО «Аксіома+» вкажуть на схожі і тотожні торговельні марки у зазначеному класі та оцінять ваші шанси та ризики на реєстрацію ТМ.

3. Подача заявки та оплата збору.

Якщо за результатами попереднього пошуку ви прийняли рішення про реєстрацію вашого знаку, то наші спеціалісти не лише підготують необхідні документи для такої реєстрації ТМ, але й проконсультують вас щодо всіх питань, які виникають під час оплати зборів за подання заявки.

4. Проведення експертизи заявленого позначення.

У процесі реєстрації заявка на ТМ проходить формальну та кваліфікаційну експертизи. Якщо ваша ТМ схожа або тотожна з раніше зареєстрованою чи поданою на реєстрацію торговельною маркою, то за результатом кваліфікаційної експертизи щодо такої ТМ може бути винесена попередня відмова в наданні їй правової охорони. У такому разі за вами залишається право подати мотивовану відповідь на користь реєстрації заявленого позначення.

5. Публікація та видача свідоцтва.

Останній етап реєстрації – публікація та видача свідоцтва, що є офіційним охоронним документом, який видається від імені держави уповноваженим на це органом та засвідчує право власності на ТМ. Термін дії свідоцтва становить 10 років з дати подачі заявки на реєстрацію та може бути продовжений кожні 10 років необмежену кількість раз.

Юристи та адвокати АО «Аксіома+» нададуть вам кваліфікований юридичний супровід на всіх стадіях реєстрації та допоможуть отримати правову охорону для торговельної марки.

Виникли питання?Залишіть свій номер і ми вам обов'язково зателефонуємо
Наша команда
Дякую!Ми зв’яжемось з Вами найближчим часом!
Дізнайтеся, що потрібно для перерахунку вашої військової пенсії
Отримайте точний розрахунок на скільки збільшиться ваша військова пенсія:
Отримайте точний розрахунок на скільки збільшиться ваша військова пенсія: