Стягнення боргів, повернення боргів

#

У підприємств під час здійснення діяльності часто виникають ситуації з накопиченням боргів перед партнерами, банками, а також борги із заробітної плати співробітникам. Переважна більшість юридичних осіб має дебіторську заборгованість за постачання продукції, за надання послуг. Стягнення боргу фізичною особою з юридичної особи (компанії) є важким завданням, адже доволі складно протистояти юридичному відділу компанії самостійно.

У випадку наявності спору про заборгованість з юридичною особою, необхідно заручитися підтримкою досвідченого профільного адвоката. Наші фахівці готові надати допомогу та супроводжувати вас на всіх етапах стягнення боргу.

Законодавець визначає такі процедури повернення заборгованості:

  • пред’явлення претензії. Надсилання боржникові вимогу про повернення боргу, який відповідно до законодавства повинен бути розглянутий протягом 30 днів;
  • медіація та ведення переговорів з боржником;
  • представництво в суді. Подання в господарський суд позовної заяви, надання доказів стосовно вимог позивача, участь у засіданнях до отримання відповідного рішення;
  • відкриття виконавчого провадження, яке полягає у примусовому стягненні боргу державними виконавцями.

Допомога юриста при стягненні заборгованості з юридичних осіб
Наші адвокати вчиняють, зокрема, такі дії:

  • консультація та правова оцінка договорів та інших значущих документів;
  • використання досудових процедур погашення боргу;
  • ведення переговорів з боржником, а у разі необхідності складення претензії;
  • розроблення та подання позовної заяви до суду;
  • подання процесуальних документів (запитів, скарг, клопотань);
  • представництво інтересів у суді;
  • супровід процедури виконання рішення суду.

Під час процедури стягнення боргів з юридичних осіб шляхом досудового врегулювання здійснюються наступні дії

Припинення зобов’язань за договором шляхом передання відступного

Відповідно до статті 600 Цивільного кодексу України, сторони, які уклали договір, можуть прийти до полюбовної домовленості про припинення зобов’язань за допомогою передачі певної компенсації (грошей, майна).

Переуступка прав вимоги боргу

Передача (продаж) права на стягнення боргу з юридичної особи третім особам. Така процедура має визначення «договір цесії». У такому випадку право на вимогу боргу передається колекторським організаціям.

Відкриття кримінального провадження

У разі, коли компанія-боржник підозрюється в шахрайстві, можна скористатися кримінально-правовим механізмом стягнення боргу. У такому випадку доведення факту протиправних або шахрайських дій покладається на правоохоронні органи.

Стягнення заборгованості з юридичних осіб в судовому порядку

Якщо відсутні результати досудового врегулювання спору, логічним кроком стає звернення до суду. У такому випадку послуги адвоката зі стягнення заборгованості з юридичних осіб спрямовані не тільки на отримання безпосередньо суми боргу, але й на застосування до боржника певних господарських санкцій – штрафів та пені.

Окрім того, якщо стягнення заборгованості відбувається в судовому порядку, адвокат подає заяви про забезпечення позову. У такому випадку на майно або рахунки боржника накладається арешт. Такі види судових рішень приймаються за наявності обґрунтувань та доказів. Компетенція адвоката з таких питань має вирішальне значення.

Завершальною стадією є відкриття виконавчого провадження. У такому випадку виконавець зобов’язаний здійснити необхідні кроки щодо примусового стягнення заборгованості протягом 6-ти місяців з моменту відкриття виконавчого провадження. Завдання адвоката на цьому етапі – проконтролювати міру ефективності дій виконавця.

Виникли питання?Залишіть свій номер і ми вам обов'язково зателефонуємо
Наша команда
Дякую!Ми зв’яжемось з Вами найближчим часом!
Дізнайтеся, що потрібно для перерахунку вашої військової пенсії
Отримайте точний розрахунок на скільки збільшиться ваша військова пенсія:
Отримайте точний розрахунок на скільки збільшиться ваша військова пенсія: