Як захистити своє право власності через суд? Найпоширенішим механізмом буде подання позову про витребування майна з чужого незаконного володіння (віндикаційний позов). Правовий механізм під назвою «віндикація» передбачає виставлення через суд вимоги про відновлення можливості для власника володіти майном. У ст. 387 Цивільного кодексу України йдеться про право власника (титульного володільця) витребувати своє майно з чужого нелегального володіння.
Подача віндикаційного позову – справжній виклик для адвоката із захисту права власності, прийняти його здатен далеко не кожен адвокат такої спеціалізації. Здебільшого труднощі виникають у формулюванні позовних вимог, розмежуванні понять «реституція», «віндикаційний позов», «негаторний позов» тощо.
Якщо ж ви не адвокат і не юрист, то цілком можете собі дозволити не перейматися такими тонкощами, адже вирішенням вашої проблеми займуться фахівців АО «Аксіома+». Ми використаємо всі необхідні правові інструменти, щоб повернути вам весь спектр правомочностей стосовно вашої власності.
Як дізнатись чи вибрали хорошого адвоката з віндикаційних позовів?
Досвідчений адвокат не допустить помилок, які згодом могли б призвести до неможливості задоволення віндикаційного позову судом. Наприклад, одночасно не будуть пред’являтися вимоги про віндикацію та визнання недійсною угоди з застосуванням реституції. Такі позовні вимоги взаємовиключають одна одну (виконання однієї вимоги виключає можливість виконання іншої).
Хороший адвокат стежить за тим, щоб віндикаційний позов був поданий з дотриманням усіх законодавчих вимог, а саме:
Послуги адвоката, який спеціалізується на подачі віндикаційних позовів, передбачають оцінку дій набувача (поточного власника) майна на предмет добросовісності. Наприклад, про сумлінність свідчать кроки щодо ретельної перевірки документів та особистості продавця, звернення до державних реєстрів тощо.