До липня 2018 року існувала судова практика, відповідно до якої особа, якій заподіяно збитки, мала право на власний розсуд обирати, з кого стягувати компенсацію: із заподіювача шкоди чи з його страхової компанії.
Верховний Суд змінив цю практику в постанові від 4 липня 2018 року, і тепер якщо у заподіювача шкоди є чинний поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, потерпілий має звернутись до страхової компанії винуватця ДТП за страховим відшкодуванням, а у разі безпідставної невиплати такого відшкодування – з відповідним позовом до суду.
Сфера вирішення спорів щодо ДТП – це доволі складний напрямок юридичної практики, адже Верховний Суд в останні кілька років створював суперечливі прецеденти рішень щодо стягнення збитків з винуватця ДТП за наявності у потерпілого поліса страхування. Саме тому для допомоги в таких питаннях варто залучити фахівців АО «Аксіома+».
Особа, винна в ДТП, має сплатити:
Які способи стягнення матеріальної шкоди з винуватця ДТП передбачені законом?
У законодавстві нашої країни закріплена норма про можливість відшкодування збитків «у натурі», зобов’язання винуватця ДТП провести ремонт авто (відновлення його до того стану, в якому воно було до аварії). Також можливий варіант передати потерпілому аналогічний автомобіль. Натомість на практиці при відшкодуванні матеріальних збитків з винуватця ДТП через суд частіше реалізується варіант грошової компенсації.
Чим корисна допомога адвоката зі складання позовної заяви до винуватця ДТП?
За приписами ч. 2 ст. 27 ЦПК України, позови до юридичних осіб пред’являють в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Однак в деяких випадках (ст. 28 ЦПК України) підсудність визначає позивач. Позовна заява про компенсацію матеріальної шкоди, заподіяної внаслідок ДТП, з винуватця ДТП подається за місцем заподіяння шкоди або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем його проживання або перебування.
При відмові страховика у відшкодуванні збитків від ДТП не слід відкладати подання позову до суду. Законодавством визначений строк позовної давності для таких справ. Цей термін складає три роки. Якщо вам складно самостійно розібратися в ситуації, скористайтеся допомогою адвоката з вирішення спорів щодо відшкодування матеріальних збитків унаслідок ДТП. Адвокати компанії «Аксіома+» зможуть об’єктивно оцінити перспективи справи та підготувати всі необхідні процесуальні документи.
Коли постає питання про те, як стягнути збитки з винуватця ДТП, фахівцям компанії часто доводиться досліджувати дані експертиз (трасологічної, автотехнічної, судово-медичної). Практичний досвід допомагає в таких випадках знайти достатні для суду аргументи та досягти необхідного для клієнта результату.